Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2012. Július 09. 14:31, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illetéket és tiltakozik bevezetése ellen, annak az eredeti célokkal ellentétes hatásai miatt - mondta Volner János frakcióvezető-helyettes hétfői sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, hogy az Országgyűlés hétfői ülésén szavaz a tranzakciós illeték bevezetéséről. Volner János szerint az illeték lényegében egy új adónem, amelyet ráadásul garantáltan a lakosságra hárítanak.
Vagyis a Jobbik szerint az új adó elszegényíti a magyar embereket és tönkreteszi Magyarország gazdasági növekedését, valamint visszaveti a vállalati hitelezést is. Éppen ezért a párt tiltakozik a tranzakciós illeték bevezetése ellen, mivel álláspontjuk szerint annak a negatív hatásai lesznek az erősebbek.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.