Hírek
2011. November 06. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Bezár a pécsi vidámpark
Ötven év után bezár a pécsi vidámpark. Az önkormányzat abban reménykedik, hamarosan újjáéledhet a létesítmény. A pécsi alpolgármester már egyeztetett egy pályázatról helyi szakemberekkel - tudatta a közrádió.
Ötven év után megszűnik a pécsi vidámpark. A mecseki szórakozóhelyet 1961. augusztus 20-án adták át, a játékokat akkor egy-két forintért lehetett igénybe venni. A pécsi vidámpark és a szintén a hatvanas években épült közeli állatkert között úttörővasút vitte a kirándulókat.
A vidámparkot a 2000-es évek elején már rövid időre bezárták állapotának romlása miatt, majd az üzemeltetést Sodin Péter cége vállalta fel, aki korábban Budapesten a gyerek vidámparkot bérelte, ami a cirkusz és a nagy vidámpark között van. Egy főpolgármesteri döntés után azonban a két fővárosi vidámparkot egybeolvasztották, a vállalkozó játékai pedig ott maradtak kihasználatlanul. Sodin Péter ezek után találta meg a pécsi szórakozóhelyet, ami épp akkor zárt be. A cégvezető úgy gondolta, érdemes megpróbálni játékaival újraindítani a mecseki vidámparkot.
Most, hogy újra bezár a vidámpark, rengeteg látogató kereste fel az intézményt, akik általában sajnálkozva beszéltek a megszűnésről. Sodin Péter ennek kapcsán elmondta, csak azt nem érti, hogy ez a sok ember miért nem jött addig, amíg a szórakozóhely nyitva volt, miközben a játékok megfelelő állapotban voltak. Ennél is jobban zavarja a vállalkozót, hogy eddig egyetlen polgármester sem ült le vele, hogy megbeszéljék, miként biztosítható a vidámpark jövője.
A Kossuth Rádió próbálta a pécsi városháza véleményét is megtudni, de onnan egyelőre nem érkezett válasz. Néhány hete a város fideszes alpolgármestere, Nagy Csaba azt nyilatkozta a baranyai napilapnak, hogy bár egyelőre nincs döntés a folytatásról, bizakodnak abban, hogy a közel jövőben uniós pályázatok jelennek meg a múlt évszázad értékeinek megvédésére, és ebből lehet majd pénzt szerezni a létesítmény retró parkként való újraélesztésére.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

