Hírek
2018. Június 21. 10:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Egyre népszerűbb a mobilfizetés Magyarországon
Egyre népszerűbb a mobilfizetés Magyarországon: a magyar kártyabirtokosok május végéig jóval több alkalommal használtak mobiltelefont egyérintéses fizetésre, mint tavaly az első öt hónapban,
az új belépőknek köszönhetően 2018 elején huszonhatszoros volt a növekedés - közölte a Mastercard szerdán.
Eölyüs Endre, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős igazgatója szerint a további kilátások is jók, hiszen még csak ezután jön a nyári fesztiválszezon. A társaság egyetemisták körében végzett kutatása szerint a felsőoktatásban tanulók több mint 20 százaléka már használ mobiltárcát, mégpedig elsősorban a nyári fesztiválokon.
Magyarországon jelenleg öt kereskedelmi bank, a Budapest Bank, a Gránit Bank, a K&H Bank, az MKB Bank és az OTP Bank mobiltárcái teszik lehetővé az ügyfeleknek, hogy kártya helyett mobiljukat érintsék a terminálhoz.
A Mastercard közleményében hangsúlyozta, mindent megtesznek annak érdekében, hogy a digitális vásárlás minden területén magas szintű biztonságot teremtsenek a felhasználók számára. Ezért vezették be az MDES (Mastercard Digital Enablement Service) technológiát a digitális fizetéseknél, amely biztosítja, hogy a kereskedő terminálja és a Mastercard között a kártyaadatok egy védett információs felhőben "utazzanak", méghozzá tokenizált, azaz kódolt formában.
Az Európai Unió a kártyabirtokosok fokozott védelmében vezeti be azt az új szabályozást, amely előírja, hogy a digitális fizetéseket csak úgynevezett erős ügyfélhitelesítés után hagyhatja jóvá a szolgáltató. Ez azt jelenti, hogy a három rendelkezésre álló azonosítás típusból - az ismereten alapuló (például jelszó), a birtokláson alapuló (például token kártya) és a biometrikus azonosításból (például ujjlenyomat) legalább kettőt használni kell a fizetés jóváhagyásánál.
Ebben a helyzetben a legnagyobb kihívás, hogy a fokozott biztonság és többszörös azonosítás ne jelentse a fizetési élmény romlását, ne legyen hosszadalmas, és főképp ne vezessen a vásárlás megszakításához. A Mastercard a biometrikus azonosítás használatát szorgalmazza, mert amellett, hogy biztonságos és gyors, nem igényel további információt vagy speciális eszközt - fejtette ki a közleményben Eölyüs Endre.
A Mastercard szerint a magyarok nyitottak a biometrikus fizetésre, ezt alátámasztják a fizetéstechnológiai cég korábbi adatai is, mely szerint a magyar válaszadók több mint fele jobban bízik a biometrikus, mint a hagyományos hitelesítési módokban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

