Hírek
2019. Március 08. 11:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy varázsgomba-termesztőt
Hat év fegyházbüntetésre ítéltek csütörtökön egy férfit, aki úgynevezett varázsgombát termesztett és más kábítószert is értékesített - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-t.
A törvényszék ítéletében az áll: a vádlott a jelentős mennyiséggel elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettét valósította meg. Legkorábban büntetés kétharmadának kitöltése után bocsátható feltételes szabadságra. A bíróság háromszázezer forint vagyonelkobzást is elrendelt.
Mint írták, a vádlott természetgyógyászattal foglalkozott, masszőrként, valamint takarítóként végzett alkalmi munkákból élt, és vendégeinek kezdte el értékesíteni az általa budapesti és nagykátai ingatlanokon előállított marihuánát. 2014-ben a varázsgomba nevű szer termesztéséhez szükséges eszközöket szerzett be Hollandiából. Eleinte csak saját fogyasztásra termesztette a gombát, később ismerőseinek el is adott belőle, és száz gramm marihuánát is értékesített.
Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért fellebbezett, a vádlott és védője pedig három nap gondolkodási időt kért.
Az összefoglaló néven általában varázsgombaként emlegetett gombafajokban (leginkább a Psylocibe nemzetségben) megtalálható a pszilocibin nevű pszichoaktív alkaloid, amely hallucinogén hatású.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

