Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2022. Január 13. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Enyhe volt az új év első hete, kevesebb gáz fogyott

Enyhe volt az új év első hete, kevesebb gáz fogyott

Az év első hetében 248,6 millió köbméter földgázt fogyasztott az ország a szokatlanul enyhe időjárás miatt, ez csaknem 110 millió köbméterrel kevesebb, mint az elmúlt öt év átlagos első heti fogyasztása

- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán az MTI-vel.

A január 9-i adatok szerint a magyarországi földgáztárolókban 2,8 milliárd köbméter gáz van, a töltöttség 45 százalékos, ez az import forrásokkal és a hazai termeléssel elegendő tartalékot jelent még tartósan hideg idő esetén is - jelezte a hatóság.

Az idei első hét - a január 1-től 7-ig tartó időszak - legmelegebb napján, január 4-én a földgázfogyasztás 28,3 millió köbméter volt, mintegy 20 millió köbméterrel kevesebb, mint egy átlagos téli napon.

Az elfogyasztott földgázmennyiség követi a hőmérséklet változását, a napi középhőmérséklet 1 Celsius-fokos változása mintegy kétmillió köbméterrel változtatja a fogyasztást a fűtési időszakban.

Idén január első hetében 3,3 Celsius-fok volt a napi átlagos középhőmérséklet, 2,4 fokkal magasabb az elmúlt öt év azonos időszakának átlagánál.

A MEKH felidézte: az idei tél eddigi leghidegebb napja 2021. december 22-e volt, akkor mínusz 3,44 Celsius-fokos napi középhőmérséklet mellett 52,1 millió köbmétert fogyasztott a lakosság és az ipari felhasználók.

A január elejei enyhe idő miatt jellemző alacsony napi fogyasztások ellenére az idei téli összesített gázfelhasználás hasonló az előző évihez - közölték.

Címkék: fogyasztás, gáz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek