Hírek
2017. Január 08. 08:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Erre figyelmeztet az extrém hidegben a katasztrófavédelem
A helyes fűtésre és ezzel a kéménytüzek megelőzésére figyelmeztet a katasztrófavédelem, mivel az extrém hideg miatt fokozott a fűtési igény. Közölték azt is, hogy délutánra mindenhol helyreállt az áramszolgáltatás.
Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője az MTI-nek szombaton késő délután elmondta: az Országos Meteorológiai Szolgálat Nógrád megye területére harmadfokú, piros figyelmeztető előrejelzést adott ki az extrém hideg miatt, az éjjel akár mínusz 25 Celsius fok alá süllyedhet a hőmérséklet.
Nagyon fontosnak nevezte, hogy a fűtés során mindig olyan tüzelőanyagot használjanak az emberek, aminek az elégetésére az adott fűtőeszközt megtervezték. Felhívta a figyelmet arra, hogy senki ne fűtsön háztartási hulladékkal, lakkozott, festett vagy nedves fával, mert ezek fokozzák a kéményben a korom lerakódását, ami kéménytűzhöz is vezethet.
Hangsúlyozta, hogy ahol nyílt égésterű fűtőeszközt használnak, ott a rendkívüli hideg ellenére is rendszeresen szellőztessenek. Ezek az eszközök ugyanis a szoba levegőjét használják el, és ha a tűz nem kap megfelelő levegőutánpótlást, könnyen mérgező szén-dioxid keletkezik a helyiségben.
Mukics Dániel kitért arra, hogy az utazni szándékozók minden közlekedési ágazatban készüljenek hosszabb menetidőkre, az autósok pedig csak a téli időjárásra felkészített járművel induljanak útnak. Legyen náluk feltöltött mobiltelefon, és ha szükséges, a 112-es segélyhívó számon kérjenek segítséget.
A helyettes szóvivő közölte azt is, hogy az áramszolgáltatás délutánra mindenhol helyreállt, lehet használni az elektromos fűtőeszközöket, ezért melegedőhelyeket nem kellett beüzemelni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

