Hírek
2018. Február 10. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódnak az egyeztetések az egészségügyi ágazatban
A héten tovább folytatódtak a sztrájktárgyalások az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) Egészségügyért Felelős Államtitkársága, valamint az ágazati reprezentatív szakszervezetek és stratégiai partnereik között
- tájékoztatta az Emmi pénteken az MTI-t. A tárgyaláson a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (MSZ EDDSZ), a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének (MÖSZ), továbbá a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK), a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK), a Medicina 2000 Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetség és a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) képviselője vett részt.
Az Emmi közleménye szerint a sztrájktárgyalás-sorozat legutóbbi fordulóján a tárgyalópartnerek átadták az államtitkárságnak a 2016 szeptemberében aláírt bérfejlesztésről szóló megállapodással kapcsolatos módosítási javaslatukat, hogy abban rögzítsék az egészségügyi dolgozók (2018 novemberéről januárra) előrehozott béremelését, valamint a mentődolgozók végrehajtott 10 százalékos béremelését.
A sztrájktárgyaló partnerek kezdeményezésére kitértek arra is, hogy a bérfejlesztést terjesszék ki az alapellátásban alkalmazottként dolgozó orvosokra, szakdolgozókra is - írta az Emmi, hozzátéve: ennek lehetőségeit az egészségügyi államtitkárság vizsgálja.
A sztrájktárgyaló partnerek jelezték továbbá: a védőnők garantált bérfejlesztéséről és a gazdasági, műszaki és háttérszolgáltatást nyújtók bérfejlesztéséről is folytatni kívánják az egyeztetéseket.
A tárgyalások ennek megfelelően tovább folytatódnak - olvasható az Emmi közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

