Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2016. Szeptember 27. 14:40, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hihetetlen mennyi az okostelefon és mennyien mobilinterneteznek

Hihetetlen mennyi az okostelefon és mennyien mobilinterneteznek

A több mint 3,5 millió okostelefon- és tablethasználó 98 százaléka wifizik, 72 százalékuk, 2,6 millió felhasználó kapcsolódik mobilinternettel a világhálóra

- áll az eNet és a Telekom internetgazdaságról szóló jelentésének összegzésében, amelyet kedden juttattak el az MTI-hez. A 949, 18 éves kornál idősebb megkérdezett közléseiből nyert eredmények alapján a mobilnet-előfizetők körében a 4G szolgáltatással rendelkezők aránya már eléri a 62 százalékot, és pontosan ugyanekkora azok aránya, akik szerint a mobilinternet elősegítette, hogy nyaralás, pihenés, fesztiválozás során is tájékozott és jól informált maradjon. Több mint felük szerint e nélkül sokkal nehezebb lett volna a programok, látnivalók, éttermek keresése, 45 százalékuk pedig főleg mobilnet segítségével tartotta a kapcsolatot rokonaival, barátaival, ismerőseivel. Az előfizetők 33 százaléka időjárás-előrejelzés megnézéséhez, 32 százalék GPS navigációhoz, térképekhez, 25 százalék utazásszervezéshez is gyakrabban használt nyáron mobilnetet, mint az év többi időszakában.

A felmérés szerint, bár nyáron bizonyos mobilnetes tevékenységek előtérbe kerültek, ezek többsége, például a böngészés, információkeresés, e-mailezés, a közösségi média használata vagy a csetelés évszaktól és helytől is független.

Az adatok szerint a következő egy évben az okostelefonján vagy tabletjén jelenleg mobilnetet nem használók 19 százaléka tervez előfizetni a szolgáltatásra, további 15 százalék pedig fontolgatja ezt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek