Hírek
2019. December 16. 08:15, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Hősies helytállásáért kapott elismerést egy dombóvári tűzoltó
dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere Bátorságért Érdemjelet adományozott Ginzer Gábor tűzoltó őrmesternek, a dombóvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság beosztott tűzoltójának.
Elismerések és születésnapi ajándékok
Bátorságukért és hősies helytállásukért vehettek át elismerést többen december tizenharmadikán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. A katasztrófavédelem vezetője hagyományosan kerek születésnapjukat ünneplőket is köszöntött.
Október 16-án a Baranya megyei Palé víztornyában festést, karbantartást végeztek, eközben két ember rosszul lett. A sásdi és dombóvári tűzoltók azt tapasztalták, hogy a munkálatok alatt a levegőt biztosító vezeték szétszakadt, az ájult munkások fent ragadtak a hidroglóbusz belsejében. A mentést végző tűzoltók a víztorony tartószerkezetén lévő szűk létrán tudtak feljutni a helyszínre, a szűk hely miatt légzőkészüléküket ölükben tartva. Felérve, saját palackjukból juttattak oxigént a glóbusz belsejébe, amelytől az ájult emberek eszméletre tértek, de tudatuk nem tisztult ki. A két magatehetetlen férfit mentőkötél segítségével eresztették le a toronyból. A súlyos mérgezést szenvedett sérülteket mentőhelikopter szállította kórházba. Szakszerű, bátor és önfeláldozó beavatkozása elismeréseként dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere Bátorságért Érdemjelet adományozott Fülöp József tűzoltó főtörzsőrmesternek és Rókus László tűzoltó főtörzsőrmesternek, a komlói hivatásos tűzoltó-parancsnokság beosztott tűzoltóinak, valamint Ginzer Gábor tűzoltó őrmesternek, a dombóvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság beosztott tűzoltójának.
Ötvenedik születésnapja alkalmából a főigazgató ajándéktárgyát vehette át Kanizsa Krisztina tűzoltó zászlós, a dombóvári katasztrófavédelmi kirendeltség referense, Molnár Ferenc tűzoltó főtörzsőrmester, a paksi hivatásos tűzoltó-parancsnokság beosztott tűzoltója, valamint Sebestyén Gyula tűzoltó főtörzsőrmester, a szekszárdi hivatásos tűzoltó-parancsnokság beosztott tűzoltója.
Az elismerések, születésnapi ajándéktárgyak átadását követően az országos katasztrófavédelmi főigazgató valamennyi jelenlévőnek gratulált, különösen azoknak, akik bátorságukkal, hősies helytállásukkal mutattak példát a katasztrófavédelem teljes személyi állományának. A kerek évfordulót ünneplőkhöz fordulva mindannyiuknak megköszönte a munkáját, és jó erőt, egészséget kívánt az elkövetkező évekhez. Végezetül a főigazgató mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi
Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án
A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől

