Hírek
2011. Október 06. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Javulnak a hazai munkaerőpiaci kilátások
Annak ellenére, hogy a vállalatok nem igazán bíznak a gazdasági helyzet rövid távú stabilizációjában, egyre többen tervezik új munkaerő felvételét Magyarországon is.
A Regus Business Confidence Index kutatás szerint a hazai cégek körében egyre inkább nő az igény a rugalmas formában foglalkoztatott munkavállalók iránt.
A hazai cégek többsége bővíteni szeretné a munkatársai körét, habár a gazdasági növekedés kilátásait már nem tartják olyan kedvezőnek, mint egy évvel ezelőtt.A Regus Business Confidence Index felmérésében részt vevő magyar vállalatok 51 százaléka nyilatkozta azt, hogy a következő két évben növelni tervezi alkalmazottai számát. Mindez látszólag ellentmond a kutatás többi részében megfigyelhető piaci tendenciának:Magyarország a 2011. áprilisi eredményekhez képest 15 pontot veszített az általános üzleti várakozásokat tekintve, így az indexe jelenleg 90 ponton áll. A munkavállalók iránti megnövekedett kereslet afoglalkoztatási szerkezet átalakulásával magyarázható, amelyben előnyt élveznek azok, akik hajlandóak a hagyományostól eltérő konstrukcióban dolgozni. Ennek egyik jele, hogy a vállalatok egyre több szabadúszót, friss diplomást és távmunkást keresnek, amellyel jelenleg versenyelőnyt, később pedig növekedést kívánnak elérni.
Magyarországon a cégek 59 százalékának várakozásai szerint a gazdasági fellendülés csak 2012 második felére várható A bevételüket növelő vállalatok aránya jelenleg 27 százalék, amely a hat hónappal ezelőtti értékhez képest 11 százalékkal csökkent; a nyereségnövekedésről beszámoló cégek aránya ez idő alatt 5 százalékponttal, 29 százalékra növekedett A vállalatok fele tervezi új alkalmazottak felvételét a következő két évben. A rugalmasabb foglalkoztatási gyakorlat felé tett egyértelmű elmozdulás jeleként a cégek 55 százaléka több szabadúszót, 25 százaléka pedig több távmunkást kíván felvenni a 2011-12-es évben
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

