Hírek
2014. Szeptember 03. 16:19, szerda |
Helyi
Forrás: Tilinger Sándor
Kiállítással zárult a Halásztelki Összművészeti Alkotótábor
A táborban közel 30 alkotóművész festő, grafikus, selyemfestő, textilszobrász, fotós dolgozott
A Halásztelki Galériában kiállítással zárult a hatnapos alkotótábor.
A táborban közel 30 alkotóművész festő, grafikus, selyemfestő, textilszobrász, fotós dolgozott kellemes körülmények között. Esténként volt író-olvasó találkozó, vita a művészetről, vetítés és egyéni bemutatkozás.
Az elkészült munkákból leadott műveket szigorú zsűri válogatta, amelyek a Galériában kerültek kiállításra és a következő évi táborig lathatóak.
A tábor hangulatára az egymást segítő szándék mellett a szigorú kritika is jellemző volt. Mint résztvevő, számomra nagyon élvezetes volt a sokszínű alkotók mesterségbeli tudását látni.
A három fotós munkáiból csak a már kész fotók kerültek kiállításra (nem volt megoldható a kidolgozás), az ott készülteket kivetítve kidolgozatlan - nyers - állapotban nézhették meg a művészek.
Képek a tábor életéböl.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi
Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án
A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől













