Hírek
2026. Június 18. 15:00, csütörtök |
Életmód
Forrás: MTI
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.
Kiemelték, az erdők védelme és fenntartható hasznosítása olyan közös ügy, amely országhatárokon átnyúló kezdeményezéseket és összehangolt szakpolitikai fellépést igényel, ezért Magyarország csatlakozott a Stockholmi Miniszteri Nyilatkozathoz, amelyet a FOREST EUROPE 10. Miniszteri Konferenciáján írtak alá az európai államok képviselői júniusban.
Hozzátették, az európai erdőpolitikai együttműködés legmagasabb szintű fóruma lehetőséget biztosít az európai országok számára az erdőkkel kapcsolatos stratégiai kérdések megvitatására, a közös kihívások értékelésére és a jövőbeli együttműködés irányainak meghatározására. A dokumentum aláírásával Magyarország is megerősítette elkötelezettségét a fenntartható erdőgazdálkodás, az erdők ellenálló képességének növelése mellett.
Magyarország meggyőződése, hogy az éghajlatváltozás, az erdőtüzek, és más globális kihívások csak nemzetközi együttműködéssel kezelhetők eredményesen - írták a közleményben.
Kifejtették, a hazai erdőgazdálkodás jövőjét meghatározza és segíti az az európai összefogás, amely a tudományos eredmények beépítését támogatja a döntéshozatalba, segíti a partnerségi innovációt, valamint a digitális technológiák alkalmazását. Az éghajlatváltozás következtében az erdőtüzek már nem kizárólag a mediterrán térséget érintik, hanem Közép- és Észak-Európában is egyre nagyobb fenyegetést jelentenek. Ezért meghatározó volt Spanyolország, Portugália és Törökország képviselőivel való együttműködés kialakítása, itt bemutatták azokat a megelőző intézkedéseket és monitoring rendszereket, amelyek hozzájárulhatnak az erdőtűz kockázatok mérsékléséhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.
2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód
Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása
Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.
2026. Június 17. 13:00, szerda | Életmód
Erdő Péter fogadta Magyar Pétert
Erdő Péter bíboros, prímás esztergom-budapesti érsek fogadta Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti prímási palotában - tudatta a főegyházmegye kedden a Facebook-oldalán.

