Hírek
2021. Február 05. 16:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megugrott az építőiparban az álláskeresések száma
Az építőiparban jelentősen megugrott az álláskeresések száma - közölte a Jófogás hirdetési portál pénteken az MTI-vel miután a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó Trenkwalderrel áttekintették munkaerőpiaci adataikat.
A közlemény szerint az idei keresések alapján a legnagyobb növekedés egyértelműen az építőipari állásoknál látható, a legkelendőbb álláskategória még a szállítás és logisztika, a fizikai és a segédmunka, a személy- és vagyonvédelem, vendéglátás és idegenforgalom.
A 4700-nál is több álláshirdetést tartalmazó Jófogás adatai azt mutatják, hogy a járvány második hulláma az építőiparral kapcsolatos munkákat sújtotta legkevésbé.
Palocsay Géza, a Jófogást működtető Adevinta Classified Media Hungary Kft. ügyvezetője a közleményben kiemelte, hogy januárban 27 százalékos növekedést regisztráltak az építőipari álláskeresés kategóriában. Ez az egyetlen kategória, amely januárban még magasabb keresési számot is produkált, mint a második hullám előtt. Úgy látják, hogy Budapest és Pest megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben érhető el a legtöbb álláshirdetés.
Hozzátette, mindez összhangban van a szektort érintő állami támogatáscsomagokkal és így a lakossági részről növekvő kereslettel is. Úgy látják, hogy Budapest és Pest megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben érhető el a legtöbb építőiparhoz kapcsolható álláshirdetés.
Hamrák Viktor, a Trenkwalder munkaerő-kölcsönzési üzletágvezetője rámutatott arra, hogy a különböző szektorokkal összehasonlítva az építőiparban sokkal hamarabb történt meg a visszarendeződés. Kérdés, hogy mekkora arányban, és milyen feltételek mellett tudják őket foglalkoztatni a rohamléptékben szaporodó építőipari megrendeléseknek köszönhetően - jegyezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

