Hírek
2017. November 28. 13:15, kedd |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Séta az egészséges tüdőért!
A Nyugdíjasok Országos Szövetsége által először 2015-ben meghirdetett „Séta az egészséges tüdőért!”-programhoz idén csatlakoztak a dombóvári civil szervezetek is.
November 12-én az egyik üzemanyagtöltő állomásnál gyülekeztek azok a városlakók, akik néhány kilométeres gyaloglásukkal arra kívánták felhívni a figyelmet, hogy mindenki maga tehet a legtöbbet az egészsége megőrzéséért.
A séta a Shell-kúttól a Tüskei-horgásztónál lévő madárvártáig vezetett, ahol Nagy Sándor, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Dombóvári Szervezetének elnöke várta a friss levegővel feltöltődött túrázókat. A helyi természeti értékek megóvásáért több évtizede sokat tevő nyugdíjas tanár teával és kaláccsal vendégelte meg az érkezőket, majd a madármegfigyelés rejtelmeibe avatta be az érdeklődőket.
Bódogné Pethes Janka, a Civil Tanács elnöke szerint sikeres volt a túra, sokan vettek részt rajta, ezért várhatóan jövőre is csatlakozni fognak majd ehhez az országos programhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől
2026. Június 11. 08:41, csütörtök | Helyi
Engedély nélkül vezetett egy helyi fiatal Gyulajon
A balesetben a sofőr nem, de utasa megsérült.

