Hírek
2011. Október 04. 21:21, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Speciális gyermek-mentőorvosi kocsi: már Pécsen is
Az országban harmadikként Pécsen is szolgálatba állt egy gyermek-mentőorvosi autó. A speciális műszerekkel felszerelt 25 millió Ft értékű járművet a Magyar Gyermekmentő Alapítvány segítségével szerezték be.
MTI Fotó: Kálmándy Ferenc
A pécsi 1. számú mentőállomáson tartott hétfői ünnepségen Turai Réka csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos az MTI-nek elmondta: a mentőorvosi kocsi olyan eszközökkel van felszerelve, amelyek az életmentést és az állapot stabilizálását szolgálják. Hozzátette: szükség esetén felnőttek ellátására is alkalmas az autó felszerelése.
A pécsi az ötödik ilyen autó az országban, eddig Budapesten és Győrben, a nyári időszakban pedig a Balaton déli partján volt szolgálatban hasonló jármű. Az autó átadásán Beneda Attila, az egészségügyi államtitkár kabinetfőnöke arról beszélt, hogy az ágazat vezetése a fő célként a sürgősségi ellátás megerősítését fogalmazta meg. Fontosnak nevezett minden civil kezdeményezést, egyben kiemelte a Magyar Gyermekmentő Alapítvány munkáját. Gesztes Éva főorvos, a Magyar Gyermekmentő Alapítvány elnöke elmondta, hogy az autó a Pécsi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinikán fog állomásozni.
Mártai István, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója közölte, hogy a Pécsen átadott autón klinikai tapasztalattal bíró orvosok teljesítenek szolgálatot. A mentő üzemeltetését és a személyzet bérköltségét az OMSZ finanszírozza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

