Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2014. Június 05. 10:02, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Több millió forintra bírságolt az energetikai hivatal két áramszolgáltatót

Több millió forintra bírságolt az energetikai hivatal két áramszolgáltatót

Számlázási szabálysértés miatt a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2 millió forintra bírságolta az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Nyrt.-t, és 4 millió forintra a Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Nyrt.-t - közölte a hivatal az MTI-vel csütörtökön.

A jogszerűtlen elszámolás az Émásznál 179 252, az Elműnél pedig 323 808 felhasználót érintett.
A hivatal felhasználói panaszok nyomán indított hatósági vizsgálatot a két egyetemes szolgáltatónál. A fogyasztók jelzései szerint a számlázási gyakorlat megváltozása miatt a két társaságnál a részszámlák fizetési határideje 2013 novemberében úgy módosult, hogy két egymást követő időszak számlájának fizetési határideje egyazon hónapban vált esedékessé. A MEKH megállapította: a társaságok amellett, hogy számláikban érvényesítették a novemberi újabb díjcsökkentést, a fizetési határidők meghatározásakor nem tettek eleget az üzletszabályzataikban foglaltaknak.
A hivatal folyamatosan ellenőrzi a szolgáltatók tevékenységét, kiemelt figyelmet fordítva az ügyfélkezelési gyakorlatokra - olvasható a közleményben.

Címkék: Gazdaság-energia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.