Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2017. Február 10. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több mint egymillió, éves e-matricát vettek az autósok január végéig

Több mint egymillió, éves e-matricát vettek az autósok január végéig

Több mint egymillió, éves országos és megyei autópálya matricát vettek az autósok január 31-ig, 15 százalékkal többet, mint az előző év hasonló időszakában

- közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) az MTI megkeresésére csütörtökön. A NÚSZ adatai szerint a 2017-re érvényes éves e-matricákból több mint 1 millió 36 ezer fogyott január 31-én éjfélig, a tavalyi autópálya-matricák érvényességének lejártáig. Ebből több mint 269 ezer volt országos és csaknem 767 ezer megyei.

Az előző évben, 2016. január 31-ig csaknem 883 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok, több mint 236 ezer országos és 646 ezer megyei úthasználati jogosultságot.

A tapasztalatok szerint az országos éves e-matricák legnagyobb része, mintegy 70 százaléka, míg a megyei matricáknak körülbelül 45 százaléka elfogy az év első hónapjában.

Az adatok azt támasztják alá, hogy az autósok jobban odafigyelve vásárolják meg az úthasználati jogosultságot, előre terveznek. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor várhatóan tovább nő az év elején, és csökken az év közben éves matricát váltó autósok száma - közölte a NÚSZ.

Az útdíjfizetési szolgáltató csaknem 731 ezer esetben szabott ki pótdíjat tavaly, ebből közel 526 ezer esetben belföldi, 205 ezer esetben pedig külföldi üzembentartók használták jogosulatlanul a díjköteles útszakaszokat. A pótdíjas esetek száma összesen 516 ezer volt 2015-ben, csaknem 346 ezer belföldi és 170 ezer külföldi bliccelővel szemben szabtak ki pótdíjat.

A NÚSZ közölte az is: munkatársaik több mint 101 ezer írásos megkeresést válaszoltak meg 2016-ban, 166 ezer hívást kezeltek, a 18 ügyfélszolgálati irodában pedig összesen mintegy 180 ezer tranzakciót, szolgáltatást bonyolítottak le tavaly.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.