Hírek
2022. Április 15. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tovább csökkent az influenzások száma
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján április 4-e és 10-e között 16 ezren fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz az ezt megelőző héthez képest, ez 22 százalékos csökkenést jelent
- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön közzétett heti jelentésében.
Azt írták, a fővárosban és 15 megyében csökkent, egy megyében (Borsod-Abaúj-Zemplén) emelkedett, Baranya, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyében nem változott az orvoshoz fordulók gyakorisága. A százezer emberre vetített legtöbb beteg Baranya (358), Zala (230) és Szabolcs-Szatmár-Bereg (222) megyében volt, Jász-Nagykun-Szolnok (86) és Nógrád (95) megyében a legkevesebb.
Laboratóriumi vizsgálattal igazolt, influenzavírus által okozott megbetegedéseket tíz földrajzi területen - a fővárosban, továbbá Baranya, Csongrád-Csanád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Vas megyében - diagnosztizáltak.
Továbbra is a gyerekek a legérintettebbek, a betegek 33,8 százaléka volt gyerek, 34,3 százaléka pedig a 15-34 éves korosztályból került ki. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 22,2 százaléka, míg 9,7 százalékuk a 60 éven felüliek közül került ki.
Közölték: a múlt év 40. hete és ez év 14. hete között 1390 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumában, ezekből 311 esetben igazoltak influenza A vírust, 148 megbetegedés hátterében a légúti óriássejtes (RSV), 26 esetben adenovírus-, 101 esetben pedig koronavírus-fertőzés állt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

