Hírek
2012. Február 23. 07:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Vége az áramszolgáltatói moratóriumnak
Tegnaptól megszüntették a kikapcsolási moratóriumot a gáz- és áramszolgáltatók. A legtöbb társaság azonban a kikapcsolás előtt még egyszer figyelmezteti az adósokat, akik hatvan napon túl késlekednek a befizetéssel.
A rendkívüli nagy hideg miatt még a múlt hónapban kérte a belügyminiszter a szolgáltatóktól, hogy ne kapcsolják ki az áramot és a gázt azoknál a családoknál, amelyek tartozást halmoztak fel.
A kérésnek több társaság is eleget tett, a kikapcsolási moratóriumnak azonban szerdán vége. Az ELMŰ kommunikációs igazgatója az InfoRádióban elmondta: először felszólítják az adósokat, hogy rendezzék a tartozásuk. Boros Norbert hangsúlyozta: az adósok a számla kiegyenlítéséhez részletfizetést is kérhetnek.
A Tigáznál is vége a kikapcsolási moratóriumnak. A cég szóvivője elmondta: a kikapcsolási moratórium 2100 fogyasztót érintett, tartozásuk értéke összesen 190 millió forint. Száraz Gábor hozzátette: ők átlagosan 60 napja nem fizették meg a már igénybe vett, felhasznált szolgáltatás árát.
Az E.ON közlése szerint 2,5 millió ügyfélnek nyújtanak áram-, 600 ezernek gázszolgáltatást. Közülük a gazdasági válság hatására egyre többen kerülnek átmeneti vagy tartós pénzügyi bajba, és halmoznak fel számlatartozást.
Az elmúlt években nőtt a lejárt tartozások összege, a fogyasztók összességében több tízmilliárd forinttal tartoznak a társaságnak. A kintlévőség 2010-hez képest tavaly év végére átlagosan 18 százalékkal nőtt. A vállalat 2010-ben 55 ezer, 2011-ben 45 ezer fogyasztónál kapcsolta ki a szolgáltatást nem fizetés miatt - mondta Egyházi Nikolett szóvivő.
A Főgáz szóvivője, Bálint Norbert is arról beszélt, hogy megszüntetik a kikapcsolási moratóriumot a szolgáltatási területükön, vagyis az ország 10 megyéjében és Budapesten. A szóvivő hangsúlyozta: a kikapcsolásról írásban értesítik az érintett fogyasztókat – hangzott el az Inforádióban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

